O čom to všetko bude...?

Autor: Zuzana Smutna | 3.2.2019 o 21:43 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  74x

V prvom rade o deťoch. V ďaľšom rade o mamách. A keď to skĺbime budem písať o vzájomnej interakcii medzi dieťaťom a mamou, o vzájomných vzťahoch, o mamičkovských povinnostiach, radostiach i starostiach. 

Denne sa stretávam vo svojej práci s rôznymi typmi detí, rozličnými povahami detí,  názormi, hodnotami. Som mamou trojročného chlapčeka, čo ma obohacuje o ďaľšie skúsenosti a najmä o väčšie porozumenie deťom. V mojich blogoch by som rada poradila mamičkám, našla spoločné témy, ktoré vás zaujímajú a snažila sa priniesť čo najlepšie odpovede. 

Rada by som sa zamerala na témy ohľadne výchovy, vzdelania, edukačných aktivít, ktoré môžete s deťmi aplikovať doma. Ako dieťatku zaviesť pravidelnosť a režim, ako je pre dieťa pravidelnosť dôležitá a prečo ju dodržiavať. Čo vlastne je pre dieťa dôležité a na čo sa zamerať v danom období jeho života. Taktiež moje rady ohladne praktického života od novorodenca po škôlkara – čo dieťa potrebuje z materiálno-technického zabezpečenia v domácnosti. Pretože je plno produktov, ktoré sa Vám núkajú a podľa môjho názoru.. sú úplne zbytočné. Aké sú to a čo je potrebné a čo nie, Vám milé čitateľky veľmi rada odhalím.

Taktiež čo sa týka vzťahu matka-dieťa. Rada Vám poradím ako si prehlbovať vzťah so svojim dieťatkom od narodenia, prečo rady ,,starých materí“ nebrať hneď na vážno a že aj keď sa Vaše dieťatko vymyká spod názorov ostatných /napríklad staromódnych názorov starých rodičov/, že je to úplne v poriadku a nič netreba meniť pokiaľ to sama s vašim dieťatkom nebudete tak cítiť.

Taktiež sa môžeme venovať otázkam depresie počas materskej dovolenky. Stretla som sa s nejednou mamičkou, ktorá trpela syndrómom vyhorenia. Matky si to vyčítajú, sú nešťastné – ako tomuto predísť a ako sa za tie tri roky nezblázniť sa vám budem snažiť poradiť.

Toto a ešte viac Vás milé čitateľky čaká v mojich blogoch. Ak máte nápady na nejaké témy sem s nimi. Do diskusie mi napíšte čo vás trápi, čo vás zaujíma, akej téme by ste sa rady venovali... Následovne sa im budem v ďaľších blogoch venovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?